Bombardování říše - lehce poškozena

Výprodej
Neohodnoceno
399 Kč –62 %
Bombardování říše - lehce poškozena
399 Kč –62 % 149 Kč 149 Kč bez DPH
Skladem (11 ks)
Můžeme doručit do:
17.6.2024
Možnosti doručení

Roger A. Freeman

Detailní informace

Detailní popis produktu

Spojenecká bombardovací kampaň namířená proti válečné mašinérii nacistického Německa představuje ojedinělou událost v dějinách. Bylo to vůbec poprvé, kdy se vojenské síly mohly pokusit o destrukci takového rozsahu z nebeských výšin. A bylo to vůbec poprvé, kdy pokročilá technika dovolila použít tak ohromující množství bombardovacích letounů k dosažení tohoto cíle.
Strategická bombardovací ofenzíva nepatřila k hojně fotografovaným událostem. Oficiální filmy a snímky letounů, personálu a náletů byly limitovány samotným faktem šílenství válečného života a neméně v případě RAF i faktem, že jeho nálety probíhaly převážně v noci. Používání osobních fotoaparátů a kamer bylo zakázáno, leč existovalo, a umožňuje následujícím generacím lepší vhled do toho, jak bombardovací perutě operovaly. Což je koneckonců i základním cílem této obrazové publikace – nastínit každodenní dramata tehdejších dní a roků.
Roger A. Freeman prošel stovky oficiálních i soukromých kolekcí zachycujících britské a americké letectvo v akci. Více než 250 snímků ukazuje, jak byla vůbec poprvé válka vnesena přímo do srdce expandující třetí říše; vzdušnou ofenzívu, která pak zkrotila německé ambice; zredukovala odpor kladený spojeneckým pozemním silám a uspíšila podstatnou měrou konec konfliktu let 1939–1945 nazývaného druhou světovou válkou.

Doplňkové parametry

Kategorie: Výprodej
Jazyk: Česky
Nakladatel: Naše vojsko
Rok vydání: 2020
Rozměry: 210 x 297 mm
Vazba, počet stran: Kniha vázaná, 160 stran textu a fotografií
Žánr: Populárně naučná

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: