DRUHÁ SVĚTOVÁ VÁLKA DEN PO DNI

Akce
Neohodnoceno
499 Kč –74 %
DRUHÁ SVĚTOVÁ VÁLKA DEN PO DNI
499 Kč –74 % 129 Kč 129 Kč bez DPH
Skladem (10 ks)
Můžeme doručit do:
31.5.2024
Možnosti doručení

Antony Shaw, překlad Jan Krist

Detailní informace

Detailní popis produktu

Když německý Blitzkrieg smetl v září 1939 Polsko, vypukl zatím nejděsivější a největší konflikt v dějinách lidského rodu.
II. SVĚTOVÁ VÁLKA den po dni je chronologickým popisem konfliktu od prvních výstřelů polského tažení v září 1939 až ke kapitulaci Japonců v Tokijském zálivu 2. září 1945. Jsou v ní popisovány události na všech jejích bojištích, rozhodující bitvy (Stalingrad, Kursk, Midway, Den D, Iwo Jima, Okinawa, Berlín), stejně jako boje ve vzduchu a na moři. Jsou zmiňovány i špionáž, události na domácích frontách, politické okolnosti a technické prostředky, jež měly podstatný vliv na průběh válečných událostí. Mimo to jsou součástí knihy i zvláštní kapitoly pojednávající o klíčových osobnostech války (jako byli Hitler, Chamberlain, Churchill, Stalin, Žukov, MacArthur, Patton Manstein, Eisenhower), nejdůležitějších zbraních, událostech a otázkách strategie a taktiky.

ANTONY SHAW vystudoval obor Válečná studia na Kings College na Londýnské univerzitě. Antony Shaw napsal neboje spoluautorem mnoha knih zaobírajících se vojenskými a historickými tématy. Je přidruženým členem Irských gard a této světoznámé jednotce napsal řadu článků. V současnosti žije, pracuje a publikuje v Londýně.

Doplňkové parametry

Kategorie: Populárně naučná
Nakladatel: Naše vojsko
Rok vydání: 2011
Rozměry: 216 x 297 mm
Vazba, počet stran: Kniha vázaná, 192 stran textu doplňuje téměř 400 fotografií a map
Žánr: Populárně naučná

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: