Hitlerovy pilotky

Neohodnoceno
499 Kč –35 %
Hitlerovy pilotky
499 Kč –35 % 324 Kč 324 Kč bez DPH
Skladem (>20 ks)
Můžeme doručit do:
31.5.2024
Možnosti doručení

Clare Mulley

Detailní informace

Detailní popis produktu

PRAVDIVÝ PŘÍBĚH HITLEROVÝCH VALKÝR

Hana Reitsch a Melitta von Staufenberg byly talentované, odvážné a navíc atraktivní ženy, které musely bojovat s konvencemi, aby si získaly jméno v oblasti letectví, jež v Německu 30. let 20. století ovládali výhradně muži. S příchodem války se obě staly průkopnicemi mezi zkušebními piloty a obě obdržely Železný kříž za službu Třetí říši. Na světě však neexistovaly dvě ženy s odlišnějšími názory a jedna pro druhou neměla jediné dobré slovo. 

Hanna pocházela ze střední třídy, byla temperamentní a vyloženě árijský typ, zatímco tmavší a spíše plachá Melitta, měla za předky pruskou šlechtickou rodinu.  Obě pohánělo hluboké přesvědčení o cti a vlastenectví. Jenomže zatímco Hanna v dubnu 1945 žádala Hitlera, aby jí dovolil odvézt ho do bezpečí, Melitta tajně podporovala nejznámější pokus o atentát na vůdce. Jejich propletené životní příběhy poskytují barvitý pohled na nacistické Německo zevnitř a na jeho přístup k ženám, třídám a rasám. 

Uznávaná autorka životopisů Clare Mulley se dostává oběma výrazným a nekonvenčním ženám pod kůži a podává obšírný – až dosud z velké části nepoznaný – obraz jejich odlišných, ale přitom podivně souběžných životů na pozadí Olympiády v roce 1936, východní fronty, berlínského aeroklubu a Hitlerova bunkru. Osudy Žen, které létaly pro Hitlera, podává s velkým vypravěčským nadáním. Ve skutečnosti jde o výjimečně pravdivý příběh, vzrušující a barvitý. Téměř jako nejlepší fikce

 

CLARE MULLEY je autorkou dvou knih, za něž získala vysoká ocenění: The Spy Who Loved: The Secrets and Lives of One of Britain’s Bravest Wartime Heroine (McMillan 2012), jež se stala předlohou pro film a The Women Who Saved the Children: A Bibliografy of Eglantyne Jeb (Oneworld, 2009), která získala cenu Životopiseckého klubu periodika Daily Mail. Přispěla také do publikace The Arvon Book of Life Writing (Methuen, 2010). Dnes žije se svým manželem a třemi dcerami v Saffron Walden.

Doplňkové parametry

Kategorie: Všechny knihy
Jazyk: Česky
Nakladatel: Naše vojsko
Rok vydání: 2018
Rozměry: 162 x 232 mm
Vazba, počet stran: Kniha vázaná, 464 stran textu + 16 stran obrazové přílohy
Žánr: Biografie

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: