Katalog německých vyznamenání 1933 - 1945 Díl. I.

Kód: 100316
Neohodnoceno
1 499 Kč 1 362,73 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)

Marek Charvát, Hynek Blaha

Detailní informace

Detailní popis produktu

Publikace vznikla na základě mnohaleté studijní a shromažďovací práce autorů, z důvodu stále rostoucího zájmu o německou faleristiku z období let 1933 – 1945. Jako jediný český barevný katalog vyznamenání nacistického Německa, obsahující komplexní přehled o existujích nositelných vyznamenáních, etujích, udílecích dekretech, miniaturách a jejich aktuálních cenách, představuje kniha odbornou příručku pro začínající i zkušené sběratele i zajímavý náhled do této oblasti pro všechny zájemce o historii Třetí říše.

 

První část dvojdílné hnihy přináší přehled vyznamenání z civilní sféry a vyznamenání veteránských spolků či paramilitárních organizací, jako je například Stahlhelm, SA či SS, má 246 stran a obsahuje 750 z většiny barevných fotografií.

Kvalitní obrazový materiál byl připraven ve spolupráci s prestižními aukčními síněmi, specializovanými obchodníky a našimi i zahraničními sběrateli. Pro odborně zaměřené čtenáře může být přínosem širší pojednání o použitých materiálech, výrobních variantách, vyobrazení reversních stran odznaků i rozsáhlý poznámkový aparát s řadou doplňujících informací a zajímavostí. V závěru knihy se nachází pojednání o výrobních firmách a používaném systému značení, včetně seznamů výrobních značek.

***

Druhá část knihy, bude věnována společným vyznamenáním Branné moci (Wehrmacht) a samostatným vyznamenáním jejích jednotlivých složek (pozemní armáda, letectvo a námořnictvo), či německým vyznamenáním pro cizince, vyjde v září 2020.

Doplňkové parametry

Kategorie: Všechny knihy
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 1.3 kg
Jazyk: Česky
Nakladatel: HB Production, s.r.o.
Rok vydání: 2019
Rozměry: 210 x 297 mm
Vazba, počet stran: Kniha vázaná, 250 stran
Žánr: Literatura naučná

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: