Končiť, pozor!,alebo,Cesta do hlbín vojakovej duše...

Neohodnoceno
339 Kč –35 % 220 Kč 220 Kč bez DPH
Skladem (20 ks)
Můžeme doručit do:
17.6.2024
Možnosti doručení

Rastislav Hajko

Detailní informace

Detailní popis produktu

V roku 2005 bola na Slovensku základná vojenská služba zrušená. Dovtedy museli tisíce mladých mužov povinne nastúpiť do služby vlasti.
Kniha je autobiografickým spomínaním jedného mladého muža na vojenčinu v rokoch 1993 - 1994. Spomienky na jeden rok života, v jedných kasárňach, v jednom meste. A aj keď bol osud základnej vojenskej služby v dobe, v ktorej sa príbeh odohráva spečatený a dĺžka vojenčiny sa postupne skracovala, služba vlasti mala ešte stále svoje „čaro“. So všetkým, čo k nej patrilo - zelené uniformy, neschopní dôstojníci, absurdné príkazy, „prúsery“, pomaly sa vlečúci čas, ale aj vojenský humor, vychádzky, „opušťáky“, či priateľstvá na celý život. Zaujíma vás:
Prečo bolo na vojenčine dôležité číslo? Čo sa robilo na prvej vychádzke? Ako prebiehala povyšovačka starými vojakmi? Prečo bola vojna krásna, ale krátka? Prečo láska kvitla aj v kasárňach? Kto hral na vojne karty a kto šach? Ako sa cestovalo na opušťák? Aký bol trest za stratu samopalu? Ako bolo možné z popradských kasární odbehnúť
na metalový koncert do Bratislavy? V knihe nájdete odpovede na uvedené otázky
a veľa ďalšieho...

Doplňkové parametry

Kategorie: Všechny knihy
Jazyk: Slovensky
Nakladatel: Naše vojsko
Rok vydání: 2022
Rozměry: 145 x 205 mm
Vazba, počet stran: Vázaná s přebalem, 256 stran
Žánr: Román

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: