Stále bežím domov

Neohodnoceno
149 Kč –33 %
Stále bežím domov
149 Kč –33 % 99 Kč 99 Kč bez DPH
Skladem (>20 ks)
Můžeme doručit do:
26.7.2024
Možnosti doručení

Stanislav Háber

Detailní informace

Detailní popis produktu

Stále bežím domov je básnický výber poézie Stanislava Hábera, ktorý nerieši len intímnu lyriku, ale aj mnohé zaujímavé témy. Je Slovensko vyvolenou krajinou, ktorú už predpovedali americkí Hopi indiáni? Existuje na zemeguli tretí vrchol trojuholníka ako duševné centrum ľudstva práve na siedmich čakrách Slovenska? To nie sú zďaleka jediné témy, ktoré prináša básnická zbierka Stanislava Hábera.
Zaoberá sa, ako sme od tohto autora, ktorého tvorba sa vyučuje na Petrohradskej univerzite, ale aj na Karlovej univerzite v Prahe, zvyknutí aj inými všeľudskými otázkami. Môžeme o Judášovi hovoriť ako o svätcovi, ktorý príde v súdny deň spolu s Kristom, aby spoločne posúdili individuálne činy každého človeka?
Stále bežím domov nie je teda zbierka na jedno prečítanie, ak vezmeme do úvahy, že Háber rozoberá témy starých čínskych filozofov spolu s poznaním Kabaly, budhistov, ale najmä Biblie ako z pohľadu Starého, tak aj Nového zákona. Čitateľov táto mnohovrstevnatosť básnickej zbierky skutočne prekvapí. Nečudo, veď Háber v nej spracováva aj témy, ktoré nastolil nositeľ Nobelovej ceny za literatúru Borges, či pred ním Dostojevskij. Ako je o Háberovi známe, je držiteľom viacerých zahraničných prestížnych literárnych ocenení. V próze českej ceny Quo vadis? za rok 2009 a v poézii bol vyhlásený ako TOP autor medzinárodného poetického festivalu Po stranách Moravy za rok 2012. Narodil sa v Brezne. Maturoval v Banskej Bystrici na vojenskom gymnáziu. Vyrástol v Krásnej nad Hornádom a v Košiciach, kde študoval na vysokej vojenskej leteckej škole odbor pilot – nadzvuk. Po ťažkej autohavárii musel prestať lietať. Nasledovalo tragické životné obdobie, v ktorom mal mystický zážitok viery – priame spojenie s Bohom (1986). Ukončil Univerzitu Komenského v Bratislave, katedru žurnalistiky (1993). Pripravil viacero dokumentárnych, hraných a animovaných filmov, televíznych reportáží vysielaných po celom svete (BBC, CNN a i.) a rozhlasových hier. Za tvorbu získal viacero ocenení. Je ženatý a má tri deti.

Doplňkové parametry

Kategorie: Všechny knihy
Jazyk: Slovensky
Nakladatel: Naše vojsko
Rok vydání: 2021
Rozměry: 125 x 190 mm
Vazba, počet stran: Kniha brožovaná, 92 stran

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: